הרצאה: משחוק לשם למידה הל"ל בכיתה

הוזמנתי להרצות בכנס משחקים וחינוך על הערכה לשם למידה עם משחוק בכיתה. מעניין שראשי התיבות הל"ל הערכה לשם למידה זהות יכולות להתפרש גם כ "המשחוק לשם למידה". בפוסט זה אשתף אותך בכמה דברים:

בפתיחת ההרצאה סקרתי דרכים ושיטות ליישום עקרונות הערכה לשם למידה  (הל"ל) עם משחוק בכיתה. הצבעתי על המשותף בין התחומים והראתי איך אפשר להשתמש במשחוק gamification שמוגדר כשילוב מנגנוני משחקים ממכרים בסביבות שאינן משחקיות בהגדרתן כדי להניע לפעולה, לעודד מעורבות [אינג’ייג’מנט] ועקביות בתהליך, מתוך הנאה של הלומדים למטרת קידום הלמידה.

הצגתי את השיטה שפיתחתי ליישום אפקטיבי של הל״ל עם גיימיפיקיישן במסגרות הוראה אקדמית, פרויקטי פיתוח בתיכונים וחט"ב. הראתי מספר דוגמאות נבחרות של תוצרי למידה, אפליקציות משחקיות שפותחו על ידי הלומדים באמצעותה.

בנוסף לכך, הצגתי את סביבת ניהול למידה מקוונת ממוחשבת (LMS) אדמודו (edmodo) הדומה במאפייניה לרשת החברתית פייסבוק (facebook) בתוספת מרכיבי גיימיפיקיישן (gamification) מובנים שמעודדים ומאפשרים למידה שיתופית בכל זמן ומקום דרך המחשב וגם למידה ניידת (mobile learning) עם סמארטפון או טאבלט.  סביבת למידה זו  מתאימה להוראה בכל הרמות.

תודה לפונים אליי בבקשה להנחות ולהראות איך משתמשים בה למורים ולמרצים שרוצים לשדרג את  ניהול תהליכי הלמידה של התלמידים ושלהם. סביבה זו מתאימה גם לצוותי פיתוח פרוייקטים.  למעוניינים מובאת פה המצגת ורשימת המקורות שבה השתמשתי להכנת ההרצאה מופיעה בתקציר שניתן להורדה כקובץ כאן


אודות המרצה

ד"ר חנן גזית הרצאות, קורסים וסדנאות מִשְׂחוּק 🏆 מְשַׂחֲקִים 🎮 לשם למידה למנהלים, צוותי עובדים, יזמים, מורים, הורים וילדים. קורסים להורות בגישה מִשְׂחָקִית לחיים. לפרטים והזמנת הרצאות צרו קשר