הרצאה: 5 אפליקציות משחוק לשם למידה בכיתה

Classroom gamification

חלומו של כל מורה הוא לרתום את העניין והמוטיבציה שמושקעים במשחקי מחשב ללמידה בקרב בכיתה עם התלמידים.

~ חנן גזית

בשבוע שעבר הוזמנתי להרצות על גיימיפיקיישן בכיתה ללמידה משמעותית בכנס הישראלי הראשון של הארגון הבינלאומי Games for Change.

מה זה משחוק?

משחוק מוגדר כ"שילוב מנגנוני משחקים ממכרים בסביבות שאינן משחק בהגדרתן כדי להניע לפעולה, לעודד מעורבות [אינג’ייג’מנט] ועקביות בתהליך ובפתרון בעיות.

חלומו של כל מורה הוא לרתום את העניין והמוטיבציה של השחקנים במשחקי מחשב ללמידה.

בהרצאה הצגתי 5 טיפים ליישום משחוק – גיימיפיקיישן לשם למידה בכיתה. בהמשך הצגתי חמישה יישומי משחוק שבעזרתם אפשר להניע תלמידים לפעולה ולמידה בהנאה.

3D Game Lab 

סביבה אינטרנטית משולבת מנגנוני משחקים.

Edmodo 

למה כדאי לך ללמד באדמודו? אדמודו היא סביבה ממוחשבת דמויית פייסבוק, שמאפשרת לך לשלב אלמנטים משחקיים, למידה ניידת בכל מקום וזמן עם אפליקציה לסמארטפון או טאבלט. המערכת קלה לתיפעול ולניהול בהשוואה למערכות למידה אחרות LMS.

Socrative 

סוקרטיב הוא אפליקיציה ומערכת אינטרנטית שבה כל מורה יכול ליצור סקרים ובחנים במהלך השיעו בכיתה. יתרונה של האפליקציה הוא שניתן ליצר שאלות בנושאי הלימוד ולקבל בזמן אמת את תשובותיהם של התלמידים לשאלותיו. דרך כך אפשר לקבל משוב מיידי על רמת הידיעות של התלמידים על מה שנלמד. סוקרטיב פועל קרוס- פלטפורמה: מחשב, טאבלט ומכשירי סלולריים.

codecombat 

מלמדים תכנות? קודקומבט הוא משחק רשת מרובה משתמשים חינמי שבאמצעותו אפשר ללמד וללמוד את שפת התכנות  JavaScript.

ClassBadges 

במערכת אדמודו שמופיע ברשימה מוטמעת מערכת יצירת עיטורים שאותם ניתן לתת לתלמידים עבור פעילות או השגים לימודיים. ClassBadges מערכת עצמאית לניהול עיטורים BADGES למטרות לימוד והוראה שבה כל מורה יכול להשתמש. בקליפ ראו חמש הצעות מעניינות לשימוש בכיתה.

בתום ההרצאה הצגתי למשתתפים סקר באמצעות פלטפורמת סוקרטיב.

שאלת הסקר למשתתפים הייתה: "האם כדאי למשחק את הלמידה בכיתה? " ואם כן "באיזה אפליקציותת ויישומים הם יבחרו כדי להתחיל בתהליך.

יותר מ 70 משתתפים הצביעו באפליקציה דרך הניידים וכ 75% מהם ענו באופן חיובי על משחוק הכיתה.

 Kahoot

[עדכון:]

היישום והאפליקציה המשחקית הכי פופולארית בכיתות הלימוד בישראל היא קאהוט.

נכנסת למלא מקום של מורה אחר? רוצה ליצור עניין בקרב התלמידים בנושא הלימוד?

Kahoot היא פלטפורמה משחקית ברשת וגם באפליקציה שבאמצעותה אפשר למשחק כל נושא לימוד וליצור משחקונים וחידונים.

Kahoot in the classroom
משחוק לשם למידה עם קהאוט בכיתה

אודות המרצה

ד"ר חנן גזית הרצאות, קורסים וסדנאות מִשְׂחוּק 🏆 מְשַׂחֲקִים 🎮 לשם למידה למנהלים, צוותי עובדים, יזמים, מורים, הורים וילדים. קורסים להורות בגישה מִשְׂחָקִית לחיים. לפרטים והזמנת הרצאות צרו קשר