קול קורא: סטודנטים ומרצים חוקרי משחקים

עוסקים בחקר משחקים ו/או גיימיפיקיישן‫ ‏מישחוק‬? מוזמנים להצטרף למיזם כתב-עת אלקטרוני חדש עבור סטודנטים

digra Israel

קול קורא: סטודנטים או מרצים באקדמיה שעוסקים בחקר משחקים ו/או גיימיפיקיישן‫ ‏מישחוק‬? מוזמנים להצטרף למיזם כתב-עת אלקטרוני חדש עבור סטודנטים שבו יפורסמו מאמרים, סקירות ספרים, שיטות וכלי מחקר מתקדמים בתחום של DiGRA Israel.
יש לכם מחקר חדש שתרצו לפרסם? קראתם ספר חדש בתחום ורוצים לפרסם ביקורת אצלנו?
הצטרפו עם לייק בפייסבוק וצרו קשר או שלחו מייל לדואל: chapterATdigraisraelDOTcom

מאת: ד"ר חנן גזית

ד"ר חנן גזית עוזר לארגונים, חברות וסטארטאפים לשלב מִשְׂחוּק gamification ומיינדסט מִשְׂחָקִי Gameful Mindset לשיפור תוצאות באפליקציות ואתרים, פרסום ושיווק, מערכי מכירות, למידה והדרכה. חנן מרצה באקדמיה ובחברות וארגונים על משחוק העתיד. חנן הוא גיימר, וחוקר משחקי וידאו למעלה מעשור. עומד בראש המרכז הישראלי של איגוד חוקרי המשחקים 'הדיגיטליים העולמי. כותב את ספרו 'משחוק העתיד. :: Hanan Gazit, PhD is a Gaming and Virtual Worlds Researcher, Gameful Experiences Designer, Academic lecturer and Games apps and Startups Mentor, Keynote Speaker and Book Writer 'The Gameful Heroes' Future' (in preperation). Founder ✪ juloot interactive gamification. Hanan consult leading 500 fortune companies and start-ups on using Gameful design for branding, marketing, sales and training to empower abilities and boost results to success. Additionally, He serves as the Israeli Digital Games Research Association (DIGRA) Chapter.

2 תגובות על ״קול קורא: סטודנטים ומרצים חוקרי משחקים״

 1. הי חנן, שמי שירי ואני סטודנטית לתואר שני באנגלית ולהוראה (הסבת אקדמאים), והמייל שלך סקרן אותי. אני עובדת בימים אלה על עבודת סמינריון לתואר השני, והנושא שבחרתי הוא גיימינג בלמידה. הנושא מעניין אותי מאד וחשוב בעיני, אך נתקלתי בבעיה במהלך העבודה. עליי להודות כי למרות הכמויות העצומות של חומר תיאורטי הקיימות ברשת, מאמרים וספרים למכביר, עדיין לא מצאתי את התוכן המעשי – את המשחק עצמו שעליו אבנה את העבודה, משחק שניתן לבסס עליו יחידת לימוד (או שיעור) באנגלית. התחושה היא שיש הרבה מלל ואידיאולוגיות אך בפועל אין הגשמה של הרעיונות הללו לכדי מציאות יומיומית פרקטית. אשמח אם תוכל לעזור בעצה או רעיון.

  תודה ויום נעים, שירי חקלאי

  אהבתי

  1. שירי שלום,
   כתב העת האלקטרוני החדש עבור סטודנטים שבו יפורסמו מאמרים, סקירות ספרים יכולל גם שיטות וכלי מחקר מתקדמים ב Games Studies. לשאלתך, מציאת ובחירת תוכן מתאים (משחק) בכדי לבסס עליו יחידת לימוד / שיעור היא אחת מההחלטות החשובות שלך במסגרת העבודה, כמו גם בחירת המשתתפים, מדגם המחקר.
   ההמלצות שלי עבורך הם: (1) תגדירי היטב את מטרת המחקר ואת שאלות המחקר שנגזרות ממנה. אלה ישמשו עבורך כמצפן בבחירת המשחק המתאים מבין אלפי המשחקים שקיימים,
   (2) הגדירי את יחידת הניתוח של הממצאים, אם את עושה מחקר אמפירי. קביעת יחידת הניתוח היא קריטית להצלחתו של המחקר, (3) מומלץ לבחון את הפעילות של ה – British Council בתחום של Game based learning and Virtual Worlds. אני יודע על מספר עבודות מחקר שבוצעו בתחום רכישת שפה שניה Second Language Accusation במדיום משחקי המחשב. (4) תבדקי את תחום ה Games for Change שבו משתמשים במשחקים לשינוי עמדות ואמונות בנושאים חברתיים ופולטייים. ולבסוף, (5) חשוב מאד לבחור את משחק דיגיטלי שישמש ככר לביצוע המחקר בהתאמה לרמת וגיל המשתתפים במחקר. בהצלחה!

   אהבתי

סגור לתגובות.